Традиција и квалитет кои траат од 1987…

Без разлика дали Ви треба преглед, нови рамки за очила или едноставно совет, кога ќе го посетите нашиот салон, ќе добиете навремено, љубезно и професионално внимание што ќе Ве натера да нѐ посетите пак.

Голем избор на диоптриски рамки, очила за сонце, леќи …

Брза изработка и сервис на сите видови очила

Диоптриски преглед и стручен совет за Вашиот вид и очи

111
Задоволни клиенти во последните 30 години

Купувајте на рати со 0% камата во соработка со Lute Pay

Кои сме ние

Ваша омилена оптика која се грижи за Вас

Професионална услуга и квалитет кон сите клиенти со кои ќе заштедат време и пари.

Предизвик за нас е да одговориме на барањето на купувачите и секогаш да одиме чекор напред во препознавање на нивните желби.

Брендови со кои соработуваме

Разгледајте го широкиот асортиман на производи со кој располагаме

delivery

Бесплатна испорака

Очила за сонце

Диоптриски рамки

Оптички стакла

Часовници

Контактни леќи

Накит

Favorite, star, rate

Најниски цени

Ги нудиме убедливо најниските цени на пазарот

Like, vote, thumb up

Докажан квалитет

Нашите производи се од материјали со врвен квалитет

Refresh, sync, reload

Замена на производи

Бесплатна замена за производи за кои не сте задоволни

Favorite, star, rate

Гаранција до 3 год.

Ги покриваме сите можни дефекти на купени производи

вашиот вид е наша визија

Зошто да се одлучите за Оптика Филос?

Стручен тим

Совршено координиран тим на професионалци со долгогодишно работно искуство.

Модерна опрема

Користиме најмодерна опрема и технологија при работа и сервис.

Индивидуален пристап

Пристапуваме во согласност со Вашите, уникатни и специфични потреби.

Акции и попусти

Редовно имаме акции и попусти за нашите верни, како и нови корисници.

Најчести прашања и одговори

Доколку сакате да дознате повеќе информации слободно контактирајте не.
Најчесто потребно време за изработка на очила е од половина до еден час, нормално зависно од тип на рамка и вид на стакло.

Во нашите продажни салони порфолиото е големо и ги имаме сите типови на стакла од реномирани светски брендови: монофокални, бифокални, прогресивни итн. Со сите видови на заштитни слоеви, боени стакла, полариодни 

Стаклата најдобро се одржуваат така што најпрво ке се измијат со сјај и вода за да ја тргнеме прашината од нив, се оставаат да се исушат и потоа се чистат со специјален микрофибер и спреј за чистење. Секако кога не ги носиме треба да се во соодветна футрола и никогаш да не се ставаат очилата да “легаат” на стаклата.
За корисници кои за прв се соочуваат со диоптрија подобро е да се користат очила за полесна акомодација, навикнување на диоптријата. Индивидуално е за секој дали е подобро да носи контакни леќи или очила, но во секој случај и корисник на контактни леќи треба да има и очила за кога ќе се извадат контактните леќи да може да гледа.
Пациентот треба да е одморен пред се, очниот преглед започнува со разговор на пациентот, причината за доаѓањето, присуството или отсуството на некои други болести, лично и во семејството. Се прави компјутерско снимање и се продолжува со тестирање со пробни стакла.
Во нашите продажни салони може да платите во кеш, безготовински односно со кредитни картички и на фактура

Не, не откупуваме стари очила и стакла.
Најново од нашиот блог
virtual-1 virtual-2

Наскоро виртуелна проба

Понекогаш сакате да пробате пред да купите. Изборот на очила преку Интернет може да биде незгодна работа, но имаме решение како да го олесниме тоа. Не е магија, но прилично блиску.

Пробајте виртуелно како би Ви стоеле омилените очила
за вид или сонце.

Контакт
информации

map-pin

Адреса

Градски Плоштад Куманово

clock

Работно време

Пон - Пет: 9:00 - 21:00 Саб: 09:00 - 16:00

Е-билтен
Добивајте известувања за нови производи и акции.
phone

Телефон

031 / 414 - 817
075 / 414 - 817

mail

Емаил

optikafilos@yahoo.com